Çiftlik Bank Nitelikli Dolandırıcı Olduklarına Karar Verildi

ÇİFTLİKBANK’A PARA YATIRANLAR NE YAPACAK?


Aylardır binlerce kişinin milyonlar döktüğü Çiftlikbank oyunu hakkında Bakan açıklama yaptı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yüksek gelir vaadiyle para toplayan Çiftlikbankın nitelikli dolandırıcılık olduğuna karar verildiğini açıkladı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci; “İdari olarak reklamlarını durdurduk. Daha fazla tüketicinin aldanmasının önüne geçmek adına. Bakanlığımızın idari yaptırımlarının tamamını uyguladık. Cezai noktada da cumhuriyet savcılıkları yetkilidir. Bu konularda mevzuat eksikliklerini gidermek adına çalışma yapıyoruz” dedi.

500 BİN ÜYE
Vatandaşın Çiftlikbank olarak bildiği oyun sisteminde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına yapılan şikayetler üzerine inceleme yaptı. Sistemde 132 bin aktif üye olduğu tespit edildi. 380 bine yakın da pasif üye toplamda 500 bine yakın üyelik sistemi var. Çok afaki kâr vaatleri ve ciddi paralar yatırıldığını kaydeden Bakan Tüfenkci; “Konu TCK tarafından değerlendirilmek üzere ilgili cumhuriyet başsavcılığına iletilmiştir. Bir örneği de MASAK’a gönderilmiştir.Eğer sistem yöneticileri ödeme yapmak istiyorlarsa, daha önce yapabilirlerdi yine yapabilirler. Şu an durdurduğumuz bir faaliyet yoktur. Ama şunun altını çiziyoruz, bu sistem doğru bir sistem değil.” dedi.
PARA YATIRANLAR NE YAPACAK?
Onlar da cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunabilir, ilgili davalarını açabilirler.
NEDİR ÇİFTLİKBANK
Çiftlik Bank bir sanal uygulama. Sitesindeki bilgilere göre siz bu oyundan inek, keçi, tavuk alıyor ve bunları beslemek için yem elde edip o yemleri deponuzda saklıyorsunuz. Sonra yatırdığınızın en az 2.2 katını 1 yılda kazanıyorsunuz. Bu sırada da sizden gelen paralar ile bu şirket gerçek yatırım yapıyor. Biriken paralarınız ile bu firmanın çeşitli bayilerinden, yine kendi çiftliklerinden gelen peynir, sucuk gibi ürünleri satın alabiliyorsunuz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir